Kroky prevence proti nachlazení

Date:

Abychom prožili přechod ze zimního období bez větších zdravotních problémů a nachlazení, měli bychom se řídit následujícími radami:

  • Důsledná hygiena rukou – velké množství virů, které způsobují nachlazení a chřipku se přenáší přímým kontaktem, a to podáním rukou, převzetí nějakého předmětu od nakaženého člověka.
  • Otužování organismu – organismus je citlivě reaguje na okolní teplotu a její prudké změny, a proto bychom měli včas začít s otužováním (sauna, pobyt na čerstvém vzduchu apod.).
  • Životospráva – vitaminy, minerály a stopové prvky bychom měli doplňovat zejména v období nachlazení a chřipek.
  • Pohyb – důležitou součástí prevence nachlazení a dalších potíží je vhodná pohybová aktivita.
  • Spánek a relaxace – spánek je důležitý pro naši regeneraci. Optimální délka spánku je sedm hodin, protože teprve při této délce spánku dochází k poklesu stresových hormonů, které mohou oslabit imunitu organismu.
  • Užívání bylin a bylinných přípravků – v zimních měsících je vhodné užívat bylinné přípravky s obsahem fenyklu, jalovce nebo anýze, protože působí preventivně a brání organismus před infekcemi.
  • Teplé nápoje a pokrmy – v zimě nás zahřejí teplé nápoje, polévky, ale je potřeba dbát také na kvalitní a vyvážený jídelníček. Mezi doporučované koření patří například zázvor, skořice nebo pepř. Na podzim a v zimě je vnější prostředí daleko více chladnější než to naše vnitřní. Potřebujeme tedy větší množství energie na to, abychom mohli jednak fungovat a přirozenou teplotu také udrželi. K tomu se hodí právě teplé tekutiny, které nás dokážou zahřát.
- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Na co se zaměřit při výběru kočárku pro dítě

Chápeme, že to první, na co se každá maminka...

Porovnáváme ceny potravin 2016-2022: Česko & Maďarsko

Inflace v průběhu roku 2022 zdolala rekordy skoro ve...

Pořiďte si umělý vánoční stromeček, na který můžete být náležitě pyšní

Možná patříte k lidem, kteří musí mít všechno naplánované,...

Chelsea boty – návrhy stylizací pro každého

Na podzim a v zimě se klade větší důraz...