Složili jste si z očí růžové brýle? O slovo se hlásí první kritika ze strany partnera

Date:

V každém vztahu přijde den, kdy si složíme z očí růžové brýle.
V každém vztahu přijde den, kdy si složíme z očí růžové brýle a na partnera se podíváme bez nich. Může přijít první hádka, ale také otevřenější kritika z jedné či druhé strany. Jistě, všichni toužíme po obdivu a nehynoucí podpoře ze strany naší lásky, ale v životě přicházejí i těžší okamžiky. Jak se vyrovnat s první větší kritikou ze strany partnera? Je pro vztah škodlivá?

V normálním a zdravém vztahu si lidé dokáží říci i negativní postřehy as osobou, se kterou sdílejí svůj život, si umí vydiskutovat vše, co se jim nelíbí. Jistě, chce to takt i míru – zahrnovat partnera každý den novými nedostatky, které jste na něm odhalili, by opravdu nikomu neprospělo.

Znamení, která musí mít vždy poslední slovo! Jste mezi nimi?
Přes jakousi pomyslnou čáru, kdy ve vztahu začneme vyslovovat, ale i přijímat kritiku, musí projít každá dvojice, která chce „přežít“ dlouhodobě. Tuto fázi vztahu musí zvládnout každý, kdo se chce posunout dál – konstruktivní kritika bez zlomyslného shazování partnera.

Lidé s normálním sebevědomím se po kritických slovech nezhroutí – zváží, co je na kritice zásadní a mohou se pokoušet o nápravu. Dvojice i díky kritice jeden druhého hledá cestu, jak spolu žít a fungovat plnohodnotně. Zavírat před kritikou oči, vyhýbat se jí či se dokonce urazit, není správnou cestou.

Pokud však máte pocit, že kritiky ze strany partnera je mnoho a cítíte se omezována, měli byste zvážit, jestli v takovém vztahu opravdu chcete setrvat.

Jak důležitá je ve vztahu upřímnost? A jak ji vlastně definovat ve vztahu dvou lidí – partnerů? Podívejte se na epizodu pořadu Jedná se o nás na téma Upřímnost ve vztazích.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Pořiďte si umělý vánoční stromeček, na který můžete být náležitě pyšní

Možná patříte k lidem, kteří musí mít všechno naplánované,...

Chelsea boty – návrhy stylizací pro každého

Na podzim a v zimě se klade větší důraz...

Klasické oblečení, které by měla mít každá žena ve své skříni

Některé oblečení by měla mít ve svém šatníku každá...

Kdy se vyplatí vzít si společnou půjčku s manželem či manželkou?

Existuje mnoho finančních produktů, které poskytují peníze jednotlivcům, nalezneme...