Buď ráda, že máš to, co máš, říkají nám často. Ne! Můžeme mít víc, odkazuje terapeutka

Date:

O krizi středního věku se mluví stále častěji. Mýty, které s ní souvisely, se postupně odbourávají. Přesto jí ještě ne zcela musíme rozumět. Zejména, pokud k ní dojde v partnerském vztahu. Obvykle jinak ji přežívají muži a jinak ženy.

S koučkou a terapeutkou Ninou Menkynovou o složitém období v životě žen, ale i mužů, když začnou pochybovat o tom, co a jak žili a touží po něčem novém, jiném. Krize středního věku? Možná, ale mohou to být i křídla, říká koučka.

Právě na ženy jsme se soustředili iv naší nejnovější epizodě pořadu Jde o nás, kde byla hostem koučka, terapeutka a lektorka Nina Menkynová. Sama je mámou tří dětí a překonala rozvod. „Když se na to dívám zpětně, bylo to období v kukle. Teď opravdu žiji nejkrásnější období mého života, neboť si realizuji to, co mě těší, co mě baví. Dělám to přirozeně, nemám záměr, který by mě tlačil,“ konstatovala Menkynová v otevřeném rozhovoru.

Přiznala však, že ženy se v době jakési „krize středního věku“ nebo zlomovém momentě chovají často nevyzpytatelně a partneři jim nemusí vždy rozumět. „U žen je změna vnitřní a hloubavější a není jí rozumět. Muži jsou v tom opravdu jasní, je to viditelnější, že se něco s nimi děje. U žen to partneři často nedokážou uchopit, neboť se to děje jiným způsobem. I proto se to často může překlopit do partnerských konfliktů. Muži si často říkají, co s tím mám udělat. Ona se mi mění před očima a já tomu nerozumím,“ vysvětlila Menkynová.

Podcastovou verzi pořadu Jedná se o nás naleznete zde.

Konflikty nemusí nastat jen s partnerem, často se odehrávají iv blízkém okolí, rodině či mezi přáteli. Je to období čištění vztahů, připomněla koučka a dodala, že to nemusí být jednoduché. Komplikovaný proces či bolest, která doprovází takovou změnu, však nemusí být její bezpodmínečnou součástí. Možná i proto, že se o podobných procesech v našich životech stále více mluví.

Možná bychom krizi středního věku mohli přeměnit na „křídla středního věku“, uvedla. Více už se podívejte (nebo poslechněte) v pořadu bohatém na informace o tom, co se odehrává v našich hlavách, jak se dokážeme vyrovnat se změnami a kam nás to může přivést.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Kroky prevence proti nachlazení

Abychom prožili přechod ze zimního období bez větších zdravotních...

Na co se zaměřit při výběru kočárku pro dítě

Chápeme, že to první, na co se každá maminka...

Porovnáváme ceny potravin 2016-2022: Česko & Maďarsko

Inflace v průběhu roku 2022 zdolala rekordy skoro ve...

Pořiďte si umělý vánoční stromeček, na který můžete být náležitě pyšní

Možná patříte k lidem, kteří musí mít všechno naplánované,...