Nenápadné věci, díky kterým přibíráte

Date:

Vaše váha jde stále vzhůru, nebo minimálně neklesá. A to máte pocit, že se snažíte zuby i nehty. Jako byste přibírali iz vody. Pokud je toto přesně i váš případ, možná jen děláte chyby, které nevypadají jako chyby dietní, ale rozhodně jimi jsou. Mnoho nenápadných věcí totiž rapidně přičítá kilogramy na váze a proto je vhodné zvýšit ostražitost.

Zdravé pokrmy
Aktuálně jsou po světě hitem veganské, vegetariánské, dokonce i bezlepkové či nízkotučné diety. Pozor, ne všechno, co je na první pohled zdravé, je tak zdravé i pro vaši váhu. Například veganská jídla často obsahují příliš mnoho nezdravých tuků, dochovadel i cukrů. Totéž platí jaj o nízkotučných potravinách, ve kterých je tuk kompenzován právě často cukrem, který zvyšuje váhu mnohem rychleji, než právě tuk.

Nemáte dostatek odpočinku
Jste v jednom kole, neustále se hýbete, pracujete, cvičíte a váha jde přesto nahoře? Máte málo relaxu a spánku. To je pro tělo stresující as stres dokáže způsobovat nárůst váhy. S větší pravděpodobností budete toužit po potravinách s vysokým obsahem cukru a tuků. Z tohoto důvodu je velmi důležité nalézt způsob, jak relaxovat a zmírnit stres ve svém životě.

Žijete ve znečištěném prostředí
Výzkumníci zjistili, že některé domácí prachové částečky obsahují chemikálie, které mohou podporovat tvorbu tukových buněk. To znamená, že přiberete ne z vody, ale dokonce ze vzduchu. Není-li dostatečně čistý.

Příliš mnoho sedíte
Lidské tělo není stvořeno k dlouhodobému sezení. Pokud pracujete v kanceláři a strávíte sezením 8–10 hodin denně, přiberete. Nejenže to zpomalí váš metabolismus, snížíte kalorický výdej, ale ochabnou vám i svaly, které spalují mnohem více energie než tuk. Přirozeně si sezením koledujete o celkové zhoršení zdraví. Řešení? Cvičení a pohyb.

Jíte příliš rychle
Není důležité jen to, co jíte, ale také jak to jíte. Je zásadní pomalu a důkladně žvýkat, protože to dává vašemu mozku dostatek času na to, aby zaregistroval, že jste sytí. Několik studií ukazuje, že mezi rychlým jídlem a obezitou existuje souvislost. Čím rychleji jíte, tím vyšší je míra pravděpodobnosti, že přiberete více ze stejného jídla, které byste jedli pomalu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Pořiďte si umělý vánoční stromeček, na který můžete být náležitě pyšní

Možná patříte k lidem, kteří musí mít všechno naplánované,...

Chelsea boty – návrhy stylizací pro každého

Na podzim a v zimě se klade větší důraz...

Klasické oblečení, které by měla mít každá žena ve své skříni

Některé oblečení by měla mít ve svém šatníku každá...

Kdy se vyplatí vzít si společnou půjčku s manželem či manželkou?

Existuje mnoho finančních produktů, které poskytují peníze jednotlivcům, nalezneme...